Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców w klasie iQFoil w Silvaplane.

Bardzo dobry początek Polaków w mistrzostwach świata juniorów i młodzieżowców w klasie iQFoil. Regaty rozgrywane są na jeziorze Silvaplana w Szwajcarii. Po wczorajszym bezwietrznym dniu, dzisiaj wiatr pozwolił na rozegranie trzech wyścigów slalomowych.
💪 Najlepiej z Polaków spisał się dzisiaj Igor Lewiński (Gdański Klub Żeglarski), który w kat. U-17 wygrał dwa wyścigi, raz był trzeci i w efekcie zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.
💪 W kategorii U-17 na 5 miejscu plasuje się Maciej Dąbek (AZS Sailing Team Poznań), który wygrał pierwszy dzisiejszy wyścig, w kolejnych zaś był 3 i 9.
💪 Wśród dziewcząt w kategorii U-17 na 7 miejscu plasuje się Maria Rudowicz (Ujks Szturwał), która dzisiaj zaliczyła dwa dobre wyścigi (3 i 9 miejsce) i jeden zakończony dyskwalifikacją za falstart. Maria jednocześnie zajmuje 3 miejsce w kategorii U-15.
💪 W kategorii U-19 mamy dwóch Polaków w pierwszej 10-tce. Na miejscu 7 plasuje się Maciej Popłonyk. Zawodnik AZS Sailing Team Poznań) zaliczył dzisiaj dwa rewelacyjne wyścigi, które ukończył na trzecim miejscu. Tuż za nim, na miejscu 8 plasuje się Michał Maziarka (Sopocki Klub Żeglarski), który wygrał jeden z trzech dzisiejszych wyścigów.
👍 W kategorii U-19 kobiet najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Pola Wawrzyniak. Zawodniczka AZS Poznań jest 19.